KRUSZWICKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
STRONA OFICJALNA
IX Edycja | Sezon 2012/2013

KLPH - 19 kolejka - 23.02.2013

Po 19 kolejkach na listę strzelców zapisało się już 112 spośród 158 zapisanych na listach zawodników.
Rozegrano w sumie 114 spotkań, w których padły 832 bramki, w tym 17 samobójczych.
Do końca sezonu pozostały jeszcze 3 kolejki, rozegranych zostanie 18 meczy.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc Drowy miały wielki apetyt na pokonanie Cukrowni po zwycięstwie nad Bebo. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej okrutna - już do połowy przegrywali 3-0. Na 10 minut przed końcem spotkania Marcin Lamparski zdobywa bramkę kontaktową dla Drowów, ale minutę później Cukrownia zdobywa czwartą bramkę. Ostatecznie spotkanie kończy się Zwycięstwem Cukrowni 5-3. W bramce Drowów zabrakło dziś Ojca Dyktatora, który tłumaczy porażkę swojej drużyny zmęczeniem zawodników po wcześniejszym turnieju.

NKA już w czwartej minucie spotkania zdobywa dwubramkowe prowadzenie nad Tłoczeniem, i dalszej części zdecydowanie dominuje. Do przerwy NKA prowadz 4-1. Po przerwie bramki zaczynają padać dopiero na 6 minut przed końcem meczu, i pada ich jeszcze 5. Spotkanie kończy się zwycięstwem 7-3 dla NKA Pilot.

Starcie Japaksu z ECSem jest od początku bardzo wyrównane. Pierwszą bramkę zdobywa Japaks, i ten wynik utrzymuje się do przerwy. Po przerwie robi się nerwowo. Obie drużyny grają bardzo ofensywnie. Japaks najpierw wychodzi na prowadzenie 2-0, potem ECS odrabia, dochodzi do remisu i zdobywa przewagę 3-2. W ostatnich minutach Andrzej Piekański wyrównuje na 3-3, i takim wynikiem kończy się to spotkanie.

Metal Dom i RPC Bebo to drużyny, których zawodnicy cieszą się złą sławą jeśli chodzi o temperament zawodników. W meczach tych drużyn - a zwłaszcza tej drugiej - bardzo często dochodzi do różnego rodzaju ekscesów kończońcych się kartkami. Bebo przegrało pięć ostatnich meczy. Ale czy Bebo stać na niespodziankę? To metalowi zdobywają pierwszą w tym meczu bramkę, ale dopiero na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy, i drugą na kilka sekund przed końcem tejże połowy. Po przerwie nerwowość zawodników Bebo jest już bardzo widoczna. Starają się za wszelką cenę odrobić straty, niestety nieskutecznie. Metalowi świetnie się bronią i wyprowadzają szybkie zabójcze kontry, z których trzy kończą się powodzeniem. Tym sposobem Bebo po raz szósty z kolei przegrywa mecz, tym razem 5-0.

Zdecydowanym faworytem spotkania Pacio-Gocanówko, jest drużyna z Pakości. Ale to Jacek Gołdyn zdobywa pierwszą bramkę już w trzeciej minucie spotkania. Trzy minuty później Arkadiusz Czajka zwiększa przewagę Gocanówka na 2-0, ale chwilę potem Jarosław Łapiński zdobywa bramkę kontaktową. Do przerwy padają jeszcze trzy bramki i druga połowa rozpoczyna się przy stosunku 3-3. Po zdobyciu czwartej bramnki przez Gocanówko, Michała Wikarskiego w bramce zastępuje Bartosz Babiarz. Teraz bramki padają naprzemian. Atmosfera jest bardzo nerwowa. Zapowiada się niebywała sensacja, chyba większa niż zwycięstwo Drowów nad Bebo. Niestety na cztery minuty przed końcem Pacio obejmuje prowadzenie, a w ostatniej minucie zdobywa jeszcze dwie bramki. Spotkanie kończy się wynikiem 8-5. W tej kolejce jest to najbardziej obfitujące w bramki spotkanie. Aż dwie bramki samobójcze strzelają sobie gracze Gocanówka.

Racice to drużyna ze środka Tabeli, jednak już nie raz pokazali, że potrafią zaskoczyć. W starciu z Szarlejem zaczynają bardzo ofensywnie obejmując od początku dwubramkowe prowadzenie. Szarlej szaleje. Udaje się im zdobyć bramkę kontaktową, ale chwilę później Jacek Zalesiak pięknie uderza głową. Piłka wpada do bramki czerwonych przelatując między nogami Tomka Lewandowskiego. Po przerwie Szarlej coraz bardziej naciska i strzela bramkę. Racice odpowiadają tym samym, ale to ostatnia strzelona przez nich bramka. Zmęczenie bierze górę nad ambicją graczy w zielonych koszulkach. Ostatnie słowo należy do Szarleja, który jeszcze cztery razy umieszcza piłkę w bramce Daniela Pindla, i wygrywa z Racicami 6-4.
[MJ]

Relacja Tomka Lewandowskiego

Mamy już chyba odpowiedź na najważniejsze pytanie tego sezonu. Na 99 procent mistrzem 9 edycji KLPH po raz trzeci w historii będzie drużyna Metal Domu. Po wygranej Metalowych z Bebo i niespodziewanym remisie Paliwowych z Eceesem na 3 kolejki przed końcem lider powiększył przewagę do 8 punktów. Do szczęścia potrzeba im już tylko jednego zwycięstwa, albo remisu w bezpośrednim starciu z Paliwowymi.

CUKROWNIA 5 - 3 DROWY (3-0)
Grzegorz Gołdyn 2, Tomasz Jurkiewicz, Jerzy Wachowicz, Piotr Mrówczyński - Marcin Lamparski, Mariusz Sobociński, Marek Adelski
Po dwóch wygranych z Gocanówkiem i z Bebo przed Drowami otworzyła się szansa na trzecie zwycięstwo z rzędu. Było by to w dziejach Mrocznych elfów wydarzenie z goła wyjątkowe. Jednak weterani z Cukrowni szybko pozbawili Drowików złudzeń i nie doczekaliśmy się kolejnej megasensacji.
Piłkarz meczu - Grzegorz Gołdyn i Jerzy Wachowicz
Bramka meczu - Tomasz Jurkiewicz na 1-0 i Mariusz Sobociński na 2-4

NKA PILOT 7 - 3 PIERWSZE TŁOCZENIE (4-1)
Mateusz Adamczyk 2, Tobiasz Czyściecki 2, Bartłomiej Wojciechowski 2, Radosław Pięta - Łukasz Becla 2, Łukasz Bondas
Piloci w pierwszej połowie prowadzili już 4-0 i wydawało się, że rozniosą Tłoczeniowych, ale od tego momentu spotkanie nieco się wyrównało i bramki strzelali raz jedni raz drudzy. Jest to bardzo ważna wygrana Pilotów w grze o piątą lokatę.
Piłkarz kolejki - Bartłomiej Wojciechowski i Radosław Pięta
Bramka kolejki - Tobiasz Czyściecki na 5-1 i Łukasz Bondas na 2-6

STACJA PALIW JAPAKS 3 - 3 ECS INOWROCŁAW (1-0)
Adam Stefański 2, Andrzej Piekański - Patryk Walczak, Rafał Babik, Przemysław Kulpiński

Wynik tego meczu to największa niespodzianka tej kolejki, bo zdecydowanym faworytem byli Paliwowi. Po dwóch trafieniach Adama Stefańskiego na początku drugiej połowy prowadzili już 2-0 i coś się zacięło. Potem do głosu doszli mątewscy gracze zdobywając trzy bramki z których szczególnej urody była ta druga zdobyta przez Rafała Babika. Remis uratował Paliwowym niezawodny Andrzej Piekański na minutę przed końcową syreną.
Piłkarz meczu - Adam Stefański i Rafał Babik
Bramka meczu - Rafał Babik na 2-2

METAL DOM 5 - 0 RPC BEBO (2-0)
Maciej Kowalski 2, Jarosław Marek, Tomasz Majtczak, Maciej Hanczewski
Ci, którzy liczyli w tym meczu na niespodziankę już do przerwy się zawiedli, bo dwa trafienia zaliczył w tej części gry najlepszy zawodnik tego spotkania Maciej Kowalski. Kryzys w ekipie Bebo wciąż trwa. Ta drużyna jeszcze nigdy nie była tak nisko w tabeli, a Metalowi są już o włos od trzeciego triumfu w lidze.
Piłkarz meczu - Maciej Kowalski i Marcin Ciesielski
Bramka meczu - Maciej Kowalski na 2-0

PACIO PAKOŚĆ 8 - 5 GOCANÓWKO (3-3)
Jarosław Łapiński 2, Hubert Grupa 2, Jarosław Woźniak, Mateusz Paciorek, samobójcze 2 - Arkadiusz Czajka 2, Jacek Gołdyn, Daniel Becla, Mirosław Gołdyn Gocanówko zagrało swój najlepszy mecz w sezonie. Prowadziło z Pacio 2-0, 3-1 i 5-4. Chłopaki zdobyli nawet 7 goli(a Pacio tylko 6), ale niestety dwa z nich strzelili nie do tej bramki co trzeba.
Piłkarz meczu - Jarosław Łapiński i Arkadiusz Czajka
Bramka meczu- Mirosław Gołdyn na 4-3 dla Gocanówka

SZARLEJ 6 - 4 RACICE (1-3)
Robert Ciećka 3, Tomasz Lewandowski, Krzysztof Śliwczyński, Robert Szutkowski - Marcin Wójciak 2, Jacek Zalesiak, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz
Zbytnia pewność siebie zgubiła czerwonych w meczu z bardzo zmotywowaną ekipą Racic i do przerwy przegrywali 1-3. Jeszcze przez 10 minut drugiej połowy zielono-czarni mądrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry, a na tablicy świetlnej widniał wynik 4-2. W ostatnich minutach jednak wyraźnie opadli z sił, a Szarlejowcy jeszcze 4 razy umieścili piłkę w bramce Daniela Pindla i odnieśli bardzo szczęśliwe zwycięstwo.
Piłkarz meczu - Robert Ciećka i Marcin Wójciak
Bramka meczu - Tomasz Lewandowski na 1-2 i Bartłomiej Dzwoniarkiewicz na 4-2 dla Racic

Dzisiejsze spotkania sędziowali Robert Jędrzejczak i Grzegorz Remiasz

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Marcin Ciesielski, Maciej Kowalski, Adam Stefański, Jarosław Łapiński, Robert Ciećka rez. Rafał Babik, Grzegorz Gołdyn, Bartłomiej Wojciechowski, Arkadiusz Czajka, Marcin Wójciak

PIŁKARZ KOLEJKI
Maciej Kowalski

BRAMKA KOLEJKI
Rafał Babik

MECZ KOLEJKI
SP Japaks - ECS 3-3, Pacio - Gocanówko 8-5, Szarlej Racice 6-4

Sprawę tytułu mistrzowskiego mamy już raczej roztrzygniętą, ale za to do końca emocjonować się będziemy walką o wicemistrzostwo ligi, bo do tego miana kandydują trzy drużyny, których w tabeli dzieli różnica zaledwie dwóch punktów. Również na pozycjach 5-10 mogą zajść jeszcze spore przetasowania. Oprócz zmagań drużynowych mamy także walkę o tytuł najlepszego bramkarza, strzelca i piłkarza 9 edycji. W tej pierwszej zdecydowanie prowadzi Marcin Ciesielski, który skapitulował do tej pory tylko 30 razy i ma dużą przewagę nad bramkarzami Stacji Paliw i Szarleja. W klasyfikacji strzelców na czele jest Jarosław Łapiński z 37 bramkami przed Robertem Ciećką, który ma o dwa trafienia mniej. Pozostali gracze nie mają już chyba większych szans na dogonienie tej dwójki. Natomiast najlepszego piłkarza już od najbliższej kolejki wybierać będą kierownicy bądź kapitanowie wszystkich drużyn, a także sędziowie typując po dwóch zawodników. Wyróżniona będzie też najlepsza piątka tych rozgrywek, która zostanie wybrana z najlepszych "5" wszystkich kolejek.

Zobacz wyniki i strzelców - Kliknij tutaj
Zobacz tabelę - Kliknij tutaj

Wasze Komentarze

0. 24.02.2013 18:56 [83.23.99.226] Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0
ZAKŁAD
Obstawiam 100:1 że Szarlej wygra teraz z Metal-Domem! Zwycięzca tego meczu jest już z góry ustalony!
Kier

1. 24.02.2013 20:42 [178.182.222.229] Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0)
porządki
Organizatorzy, zróbcie coś z tymi którzy nie przychodzą na halę popatrzeć na mecze, a szukają zadymy !!!!Tak było w tym tygodniu...
kibic

2. 24.02.2013 20:46 [62.233.223.130] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.17 (KHTML, like Gecko) Chrome/24.0.1312.57 Safari/537.17
do kiera
Jak jestes taki fachowiec to może powinieneś zgrac w totka? Nie pij tyle tanich win tylko odłóż parę złotych! Wogóle buzole szkodzą na wątrobe i głowe.
trefl

3. 25.02.2013 07:43 [83.17.5.10] Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB7.3; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; .NET4.0C; .NET4.0E)
Meteoryt nie spadł
Niespodzianek, megasensacji ani cudów w tej kolejce nie było.
Zawiedziony

TO JASNE
Całkowicie się zgadzam z Kierem. Bo niby dlaczego od kilku sezonów rozgrywki są tak ustawione, że Szarleje z Metalami grają zawsze na dwie kolejki przed końcem? Żeby w razie czego jedni drugim mogli się podłożyć! I zapewne dzisiaj będziemy świadkami takiego wydarzenia. Pepis dobrze główkuje, na swoją stronę oczywiście. Proponuję żeby w następnym sezonie terminarz został zmieniony, a najlepiej wylosowany, żeby było sprawiedliwie i bez wątpliwości!
Krytyk

Widze ciemność
A mnie najbardziej martwi to, że najlepsza kruszwicka drużyna czyli Pierwsze Tłoczenie jest dopiero na 7 miejscu, Bebo na 9, a Cukrownia na 10. Panowie przed wami wszyscy, a za wami już tylko Drowy i Gocanówko.