XII Edycja | Sezon 2015/2016

18 kolejka KLPH

Z racji tego że nasze forum (komentarze) stało się podwórkiem zabaw dla grupy podżegaczy, którzy specjalizują się w wywoływaniu niepotrzebnych skandali i obrażaniu innych osób, możliwość dodawania komentarzy zostaje czasowo zablokowana. Będzie tak do czasu aż opracuję system logowania, tak aby komentarze nie były anonimowe.

Administrator

Po remisie w hitowym meczu 18 kolejki pomiędzy Japaksem i Nką do walki o mistrzowski tytuł ponownie dołączyły Strzelno i Ecs, który ma co prawda 6 punktów straty, ale jeden mecz więcej do rozegrania. W najlepszej sytuacji są autobusiki, którzy mają jeszcze na rozkładzie dwa najsłabsze zespoły naszej ligi. Pozostałe trzy ekipy czeka znacznie trudniejsze zadanie.

Oponweks - ECS
Mecz przełożony na 12-03-2016 godzina 19:00

Gocanówko 5 - 3 Trans Kruszwica (2 - 3)
Kamil Adamski 3, Jacek Gołdyn, Mateusz Stanecki - Krystian Łukaszewski 2, Dariusz Kopidura

Piłkarz meczu - Kamil Adamski, Krystian Łukaszewski
Bramka meczu - Krystian Łukaszewski na 2-2

Pilot Strzelno 2 - 4 Oldboje Gopło (2 - 2)
Dawid Marciniak, Piotr Foremski - Błażej Kukuczka 2, Mateusz Talaska, Jerzy Wachowicz

Piłkarz meczu - Błażej Kukuczka, Maciej Springer, Adam Dzwoniarkiewicz, Piotr Foremski
Bramka meczu - Piotr Foremski na 2-2

Pacio Pakość 2 - 4 Metal-Dom (1 - 1)
Hubert Grupa, Adam Stefański - Damian Butt 2, Łukasz Lewandowski, Andrzej Panfil

Rafał Redman - Marcin Grabarek

Piłkarz meczu - Piotr Sypniewski, Rafał Redman, Maciej Przydatek, Adam Kropski, Marcin Grabarek, Dawid Jasiński
Bramka meczu - Marcin Grabarek

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI

Maciej Rodak, Rafał Redman, Damian Butt, Błażej Kukuczka, Kamil Adamski
rez. Adam Kropski, Marcin Grabarek, Tomasz Kwaśniewski, Maciej Przydatek, Mateusz Adamczyk

Nka - Japaks 1-1

Gocanówko rozpoczęło od mocnego uderzenia i po kilku minutach prowadziło z Transem 2-0. Autorem obu goli był Kamil Adamski. Na bramki Kamila dość szybko odpowiedział Krystian Łukaszewski, a Darek Kopidura dał kierowcom prowadzenie jeszcze do przerwy. Druga połowa należała już wyraźnie do Gocanówka, które zdobyło w tym czasie 3 bramki, a ta na 4-3 padła po bardzo ładnej akcji całego zespołu.

Oldboje i Piloci to drużyny zajmujące odpowiednio 8 i 9 miejsce, których w tabeli dzieliła różnica 2 oczek. Piloci w przypadku wygranej mogli wyprzedzić swoich rywali. Kruszwiczanie nie dali się zaskoczyć i cały czas mieli ten mecz pod kontrolą. Tym razem najlepsi gracze oldbojów Adam Dzwoniarkiewicz i Maciej Springer bramek nie zdobyli, ale ich koledzy pokazali, że też strzelać potrafią.

Mecze pomiędzy pakoskim Pacio i Metal Domem jeszcze przed rokiem to były szlagierowe spotkania. W tym sezonie obie te ekipy spisują się dużo poniżej oczekiwań. Zawodzą zwłaszcza pakościanie, którzy tak nisko w tabeli nie byli jeszcze nigdy. Od początku to pakoscy gracze sprawiali lepsze wrażenie i po ładnym podaniu Michała Nadolskiego, Hubert Grupa tylko przystawił nogę. Potem mogli zdobyć także następne bramki, ale strasznie pudłowali, a w rewanżu po solowej akcji wyrównuje Damian Butt. W drugiej połowie przeważali z kolei metalowi, a co najważniejsze potrafili swoje akcje zamienić na bramki.

W spotkaniu Strzelna z Racicami długo nie oglądaliśmy żadnej bramki. Dopiero w końcówce meczu piękną indywidualną akcją popisuje się prezes Kujawianki Mateusz Adamczyk. Mateusz wymanewrował obrońcę i bramkarza młynarzy i z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki. Po tym zwycięstwie drużyna ze Strzelna ma już tylko 4 punkty straty do lidera.

Dzisiaj wszystkich kibiców najbardziej elektryzowało starcie dwóch prowadzących zespołów Japaksu i Nki. Kibice chyba się nie zawiedli, bo chociaż padły tylko 2 gole, a mecz zakończył się remisem 1-1 to na brak emocji nie można było narzekać. Chcieliśmy pierwsi zdobyć bramkę. Tak się jednak nie stało, bo po jednej z naszych akcji, tracimy piłkę pod bramką rywali i Rafał Redman ze swojej połowy strzela do opuszczonej przez Adama Kropskiego naszej bramki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-0 dla autobusików. W drugiej dążyliśmy do tego by odrobić straty i w końcu się udało. Adam Kropski zagrał piłkę do Dawida Jasińskiego, który sprytnie odegrał do Marcina Grabarka, a ten huknął pod poprzeczkę bramki Piotrka Sypniewskiego. Potem chyba za bardzo się odkryliśmy chcąc zdobyć zwycięskiego gola co mogło się dla nas skończyć fatalnie. Autobusy wyprowadzali szybkie kontry i co chwilę kotłowało się pod naszą bramką. Sam Dawid Białkowski zmarnował kilka wybornych sytuacji i to właśnie do
niego, a nie do sędziów chłopaki z Nki powinni mieć największe pretensje, że tego meczu nie wygrali.

Za tydzień rozgrywki zaczynamy o godzinie 15:30. Jako ostatnie o godzinie 19:00 odbędzie się zaległe spotkanie Oponweks-ECS