KRUSZWICKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
STRONA OFICJALNA
XII Edycja | Sezon 2015/2016

10 kolejka KLPH

Po 3 tygodniach stęsknieni za piłką kopaną wróciliśmy wreszcie do rozgrywek kruszwickiej halówki. Świąteczna przerwa nie wszystkim drużynom wyszła jednak na dobre. Przekonał się o tym zwłaszcza lider Japaks, który poległ w meczu ze Strzelnem i spadł na 2 miejsce. Po tej kolejce zrobiło się bardzo ciekawie zarówno w górnej jak i w dolnej połówce tabeli. Za tydzień kończymy pierwszą rundę.

Gocanówko 6 - 3 Pilot Strzelno (0 - 2)
Mateusz Wiatr 2, Kamil Adamski 2, Mateusz Stanecki, Adam Stanecki - Wiktor Szczepaniak, Piotr Foremski, Dawid Marciniak

Piłkarz meczu - Kamil Adamski, Mateusz Wiatr
Bramka meczu - Mateusz Wiatr na 3-2

Oldboje Gopło 3 - 2 Pacio Pakość (0 - 1)
Maciej Springer 2, Jerzy Wachowicz - Jarosław Dąbrowski, Mateusz Mąka

Piłkarz meczu - Maciej Springer, Daniel Pindel, Jerzy Wachowicz, Jarosław Dąbrowski
Bramka meczu - Maciej Springer na 1-2

Japaks 3 - 6 Strzelno (1 - 4)
Adam Kropski 2, Marcin Grabarek - Maciej Stube 3, Tobiasz Czyściecki 2, Mateusz Rzekanowski

Piłkarz meczu - Tobiasz Czyściecki, Maciej Stube, Maciej Rodak
Bramka meczu - Maciej Stube na 4-1 i Tobiasz Czyściecki na 5-2

Metal-Dom - Racice
Mecz przełożony na prośbę metalowych

ECS 1 - 1 NKA Kruszwica (1 - 0)
Przemysław Dybicz - Damian Cięgotura

Piłkarz meczu - Marcin Burdziński, Rafał Babik, Damian Cięgotura, Maciej Przydatek
Bramka meczu - Damian Cięgotura

Trans Kruszwica 1 - 5 Oponweks (1 - 3)
Tomasz Kruk - Dominik Skorupiński 3, Zygmunt Bukowiecki, Daniel Becla

Piłkarz meczu - Dominik Skorupiński, Zygmunt Bukowiecki
Bramka meczu - Dominik Skorupiński na 2-0

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Daniel Pindel, Maciej Springer, Marcin Burdziński, Tobiasz Czyściecki, Dominik Skorupiński
rez. Rafał Babik, Kamil Adamski, Jarosław Dąbrowski, Maciej Stube, Damian Cięgotura

Gocanówko na 3-2 z Pilotem i Oldboje na 3-2 z Pacio

Piloci po pierwszej połowie prowadzili z Gocanówkiem 2-0 i sprawiali wrażenie pewnych siebie. Tymczasem po zmianie stron Gołdyny i spółka ruszyli do odrabiania strat i zrobili to z dużym zapasem. Grali jak natchnieni i zdobyli aż 6 bramek, a akcja po której Mateusz Wiatr zdobył 3 gola to akcja tej kolejki.

Kruszwiccy Oldboje z młodym Maciejem Springerem mieli słaby początek rozgrywek, ale teraz z meczu na mecz spisują się coraz lepiej o czym przekonało się już kilka drużyn. Tym razem trafiło na pakoskie Pacio. Pakościanie szybko wyszli na prowadzenie po bramce Jarka Dąbrowskiego, a potem mieli jeszcze rzut karny, ale Daniel Pindel obronił strzał Łapińskiego. 5 minut przed końcem na 2-0 podwyższył Mąka i wydawało się, że jest już po meczu. Nic z tego, bo już po chwili Maciej Springer sprytnie oszukał obronę i strzelił kontaktowego gola. Końcowe minuty należały już zdecydowanie do Oldbojów. Do wyrównania doprowadził Jurek Wachowicz, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył ponownie najlepszy zawodnik meczu Maciej Springer, po ładnej akcji całej drużyny.

Bardzo dobrą końcówkę pierwszej rundy mają chłopaki ze Strzelna. Wygrali dwa ostatnie mecze w starym roku i nowy też rozpoczęli od mocnego uderzenia. Co prawda objęliśmy nawet prowadzenie po golu Adama Kropskiego, ale o tym co działo się potem lepiej nie pisać. Był to z naszej strony pokaz jak nie powinno się grać w piłkę. Wypada tylko pogratulować Tobiaszowi i jego kolegom za konsekwentną grę od pierwszej do ostatniej minuty. Byli dzisiaj zdecydowanie lepsi i mogli wygrać jeszcze wyżej.

Po naszej porażce mecz Eceesu z Enką nabrał dodatkowego smaczku. Kabelkom wystarczył tylko punkt, by zasiąść w fotelu lidera, a gdyby wygrały autobusy to 3 drużyny miałyby równą ilość punktów. Postawiłem na bezbramkowy remis, gdyż obie ekipy mają najlepsze obrony w lidze i pomyliłem się nieznacznie, bo skończyło sie 1-1. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany, akcje sunęły raz na jedną, raz na drugą bramkę. W pierwszej połowie tylko Przemek Dybicz znalazł drogę do bramki rywali i kabelki objęły prowadzenie.
W dugiej połowie już pierwsza akcja autobusów kończy się wyrównującym golem Damiana Cięgotury. Pomimo wielu jeszcze sytuacji i strzałów z obu stron wynik do końca nie uległ już zmianie.

Bardzo poważnie do meczu z ostatnim w tabeli Transem podeszli gracze Oponweksu. Pierwszego gola bardzo ładnym uderzeniem zdobył Zyga Bukowiecki, ale dzisiaj bramka kolejki była dziełem Dominika Skorupińskiego, który łatwo ograł obrońcę kierowców i z ostrego kąta posłał bombę pod poprzeczkę bramki Irka Rochuckiego. Bolo zdobył jeszcze dwie bramki, a oponki wygrały ostatecznie 5-1 i właczyły się do walki o czołowe lokaty w lidze.

Dzisiaj na prośbę metalowych nie odbył się ich mecz z Racicami. Zaległość ta zostanie rozegrana prawdopodonie w pierwszej kolejce rundy rewanżowej.

Wasze Komentarze

0. 13.01.2016 10:18 [94.254.129.18] Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.2.2; ALCATEL ONE TOUCH 7041D Build/JDQ39) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.83 Mobile Safari/537.36
Ale jaja
No to sie porobiło. Gocanówko klepie aż miło.
Jaca

1. 13.01.2016 17:01 [37.190.197.204] Mozilla/5.0 (Windows NT 5.0; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0
ale jaja
niech zagrają z japaksem to zobacztsz jak ich wyklepią
dd

ale jaja
niech zagrają z japaksę to zobaczysz jak ich wyklepią
dd

3. 13.01.2016 17:26 [5.172.252.51] Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0.1; SAMSUNG GT-I9505 Build/LRX22C) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) SamsungBrowser/2.1 Chrome/34.0.1847.76 Mobile Safari/537.36
dd
Możliwe, to tylko ZABAWA.
Gracz

4. 14.01.2016 06:11 [5.172.252.132] Mozilla/5.0 (Mobile; Windows Phone 8.1; Android 4.0; ARM; Trident/7.0; Touch; rv:11.0; IEMobile/11.0; Microsoft; Lumia 640 XL LTE) like iPhone OS 7_0_3 Mac OS X AppleWebKit/537 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537
ale jaja
Japaks ostatnio zostal wyklepany.
kibic

Ale jaja
Gocanówko też klepnie paliwko
Jaca

6. 15.01.2016 00:32 [89.230.132.250] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0