KRUSZWICKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
STRONA OFICJALNA
XI Edycja | Sezon 2014/2015

21 kolejka KLPH

Tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia XI edycji kruszwickiej halówki. Mistrza znamy już od tygodnia, nic też nie zmieni się na pozycjach 9-12. Na pozostałych miejscach może dojść jeszcze do pewnych przetasowań.

Gocanówko 3 - 5 Metal Dom (0 - 2)
Jacek Gołdyn, Marcin Kulpiński, Roman Sikorski - Tomasz Majtczak 2, Adam Rychłowski, Łukasz Czarnecki

Piłkarz meczu - Tomasz Majtczak
Bramka meczu - Roman Sikorski na 3-5

Japaks 4 - 2 Pacio Pakość (1 - 2)
Dawid Jasiński 2, Marcin Grabarek, Rafał Sobczak - Adam Stefański, Bartłomiej Wieczorek

Piłkarz meczu - Dawid Jasiński, Marcin Grabarek, Adam Stefański
Bramka meczu - Dawid Jasiński na 3-2

NKA Zagople 14 - 2 Drowy (3 - 1)
Piotr Kaczmarzewski 7, Łukasz Kornacki 2, Waldemar Kowalewski 2, Dawid Białkowski 2, Hubert Kapeliński - Krzysztof Śliwczyński, Roman Kaczmarek

Piłkarz meczu - Piotr Kaczmarzewski, Dawid Białkowski, Dariusz Dumała
Bramka meczu - Krzysztof Śliwczyński 1-2

W przed ostatniej kolejce KLPH mroczne elfy zostały rozjechane przez autobusowych 2:14. Wszystko zaczęło się jeszcze zanim dojechaliśmy na kruszwicką halę, kiedy to drogę zastawił nam autobus NKI ;). Później już na hali okazało się, że liczebność Drowów nie będzie powalająca, ponieważ w szatni zameldowało się 5 graczy, w tym jeden po dwóch obiadach ;).
Nie zrażeni tymi przeciwnościami losu rozpoczęliśmy mecz z animuszem, tzn. Nka grała a my czekaliśmy na końcową syrenę ;). Przez pierwszych kilka minut na boisku nic się nie działo. Kiedy tylko mieliśmy piłkę zwalnialiśmy grę na maksa. Nka nie miała pomysłu jak ma grać więc nam to pasowało. W końcu jednak autobusowi zaczęli nas cisnąć i przez kilka minut gra toczyła się praktycznie w naszym polu karnym. Kilka razy udało nam się wybić piłkę niemal z linii bramkowej. W około 8 minucie spotkania po rykoszecie futsalówka jednak wpadła do siatki. W odpowiedzi tuż po wznowieniu gry Kituch popisał się kapitalnym strzałem z niemal połowy boiska, ale piłka odbiła się tylko od słupka i wyszła na aut bramkowy. Po kilkudziesięciu sekundach było już 0:2. Na chwilę Kituch przywrócił nam nadzieję, ponieważ przy drugiej próbie umieścił piłkę w bramce Nki. To był najładniejszy gol meczu moim zdaniem. Po chwili było już jednak 1:3. Z każdą kolejną minutą przewaga autobusowych stawała się bardziej widoczna, aż osiągnęła niemal kosmiczne rozmiary. Nie dość, że są młodzi i wybiegai to jeszcze nas było tylko pięciu, w tym dwóch niezbyt dobrych w bieganiu i oczywiście ja, czyli osoba, która do przemieszczania się używa auta a nie nóg ;). To nie mogło się dobrze skończyć. Przy stania 1:6, to była już druga połówka meczu, nawet sędzia sugerował nam grę na czas, ale mieliśmy plan i wielką ochotę na strzelenie jeszcze chociaż jednego gola, bez względu na to ile stracimy bramek. Udało się. Romek wpakował piłkę do siatki. Drugi gol dla Drowów. Nie sądzę, żeby zawodnicy NKI cieszyli się tak po swoich golach, jak ja po tych naszych :). Wiemy już, że część mrocznych elfów, prawdopodobnie dwóch, odpuściła sobie już kruszwicką ligę, więc już dziś odbyły się rozmowy odnośnie pierwszego transferu na przyszły sezon. Ponieważ rozgrywki są długie to mam nadzieję, że nie będzie to ostatni "zakup" Drowów.
Już za tydzień od godz. 9.00 odbędzie się drugi turniej z cyklu DROWY CUP 2015, na który serdecznie zapraszamy.

Źródło: drowy.blogspot.com

Racice 3 - 5 ECS Cable Protection (1 -2)
Mikołaj Dyrda 2, Adam Dzwoniarkiewicz - Patryk Walczak 2, Marcin Burdziński, Damian Cięgotura, Mateusz Sibora

Piłkarz meczu - Marcin Burdziński, Patryk Walczak, Adam Dzwoniarkiewicz, Mikołaj Dyrda

Oponweks 10 - 0 Trans Kruszwica (3 - 0)
Michał Tański 4, Dominik Skorupiński 3, Mariusz Kaźmierski, Daniel Becla, Maciej Springer

Piłkarz meczu - Michał Tański, Dominik Skorupiński
Bramka meczu - Mariusz Kaźmierski na 2-0

Pilot Strzelno 11 - 6 Strzelno
Michał Wikaryczak 6, Piotr Foremski 4, Krzysztof Stefański - Maciej Stube 3, Mateusz Adamczyk, Radosław Pięta, Maciej Rodak

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Marcin Burdziński, Piotr Kaczmarzewski, Adam Dzwoniarkiewicz, Dawid Jasiński, Michał Tański
rez. Dariusz Dumała, Tomasz Majtczak, Patryk Walczak, Dominik Skorupiński, Mikołaj Dyrda

PIŁKARZ KOLEJKI
Marcin Burdziński, Piotr Kaczmarzewski

BRAMKA KOLEJKI
Krzysztof Śliwczyński i Dawid Jasiński

MECZ KOLEJKI
ECS - Racice 5-3

W pierwszym sobotnim meczu Metal Dom "tylko" 5-3 pokonał Gocanówko. W drugiej połowie było już 5-1 dla metalowych, ale w końcówce rozluźnienie w ich szeregach wykorzystali chłopaki z Gocanówka i zmniejszyli rozmiary porażki.

O dużym szczęściu mogą mówić paliwowi, którzy pokonali pakoskie Pacio i zapewnili sobie miejsce na pudle. Na początku meczu nafciarze mieli dwie doskonałe okazje, których nie wykorzystał Marcin Grabarek. Potem sytuację opanowali pakościanie i to oni prowadzili do przerwy 2-1. Taki wynik utrzymywał się dość długo i dopiero na 6 minut przed końcem za niewykorzystane okazje z pierwszej połowy zrehabilitawał się Marcin Grabarek i chytrym strzałem wyrównał stan meczu. Dwie minuty przed końcem padła najładniejsza bramka tego meczu, którą pięknym strzałem głową po podaniu Grabara zdobył Dawid Jasiński. Pakościanie próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale Bartek Wieczorek stracił piłkę, a kontrę paliwowych celnym strzałem zakończył Rafał Sobczak.

W Drowach zabrakło lidera tej drużyny Arka Kaniewskiego i to od razu odbiło się na wyniku ich meczu z autobusami. Takiej klęski nawet bez Arka mroczne elfy powinny uniknąć, ale dzisiaj byli chyba za bardzo zamroczeni. Najlepszy gracz enki Piotrek Kaczmarzewski zdobył 7 goli i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

Najlepsze widowisko stworzyli dzisiaj zawodnicy mistrzowskiej drużyny ECSu i Racic. Racice w przypadku wygranej mogli powalczyć jeszcze o 3 lokatę. Poczatek meczu nie wskazywał na to, że zrobi się tak ciekawie. Kabelki już po kilku minutach prowadzili 2-0, a autorem obu goli był Patryk Walczak. Po dwóch straconych bramkach do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić młynarze. Do boju poderwał ich Adam Dzwoniarkiewicz, który w swoim stylu niczym Messi ogrywał rywali i zakładał im siatki. Po jednej z jego akcji bramkę kontaktową zdobył Mikołaj Dyrda. Po zmianie stron znowu ładna klepka Mikołaja z Adamem i mamy remis. Racice idą za ciosem i kolejna ich akcja kończy się bramka Mikołaja Dyrdy. Młynarze mieli jeszcze setkę na 4-2, ale znakomicie zachował się bramkarz Marcin Burdziński, który wygrał pojedynek z sam na sam z Romanem Dunisławskim, a potem przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem na 3-3. Była to przełomowa akcja meczu, która podłamała młynarzy, a dodała skrzydeł mątewskim kabelkom, które zdobyły jeszcze 2 gole i pokonali Racice 5-3.

Spotkanie Oponweksu z Transem było popisem oponek, które rozbiły kierowców aż 10-0. Mogli wygrać jeszcze wyżej, ale niepotrzebnie kombinowali pod bramką Irka Rochuckiego. 4 gole zdobył najlepszy gracz oponiarzy Michał Tański, a 3 były dziełem Dominika Skorupińskiego.

Nie odbyły się tym razem derby Strzelna w Kruszwicy. Obie drużyny rozegrają ten mecz we własnej hali.

Dodam tylko, że za nierozegrany mecz 20 kolejki Strzelno - Racice przyznany został walkower dla Racic.

Za tydzień zakończenie rozgrywek i wręczenie pucharów. Puchary dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza ufundował poseł Krzysztof Brejza, statuetki dla najlepszej "5" sezonu ufundował starosta powiatowy Tadeusz Majewski, a puchary dla wszystkich drużyn burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Będą też upominki dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza od firmy Zina. Prezes pakoskiego Pacio Mateusz Paciorek jest też fundatorem prezentów "niespodzianek" dla wszystkich drużyn.

PRZYPOMINAMY, ŻE MECZE OSTATNIEJ XXII KOLEJKI ROZPOCZYNAMY JUŻ OD GODZ. 15.00

Mistrzowski tytuł w I lidze w Inowrocławiu zdobyli gracze Fabryki Wag z Pakości, którzy w ostatniej kolejce pewnie pokonali dotychczasowego lidera Lotnika aż 6-2. Po dwie bramki zdobyli najlepszy zawodnik tego meczu Ryszard Babiarz i Jarosław Łapiński, a po jednej Jarosław Dąbrowski i Bartłomiej Wieczorek. Bramki dla Lotnika padły po strzałach Radosława Malinowskiego i Artura Zaborowskiego. Z pierwszej ligi spadły zespoły Katalizatora i OSM Cuiavii, a awans do elity uzyskały drużyny Wodociągów i Elprimu.