KRUSZWICKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
STRONA OFICJALNA
XI Edycja | Sezon 2014/2015

17 kolejka KLPH

Lider tabeli mątewski ECS po wygranej z Japaksem i równoczesnej porażce Metal Domu z NKA Zagople ma już 4 punkty przewagi nad metalowymi i 6 nad nafciarzami. Droga kabelków do tytułu mistrzowskiego jest już bardzo bliska, bo mają najłatwiejszy terminarz na finiszu. W wyścigu po złoty but dla najlepszego strzelca Hubert Grupa do 3 bramek powiększył przewagę nad Tobiaszem Czyścieckim.

Mecz zaległy z 15 kolejki
Strzelno 5 - 6 Pacio Pakość (2 - 4)
Maciej Stube 3, Tobiasz Czyściecki 2 - Ryszard Babiarz 3, Jarosław Łapiński, Jarosław Woźniak, Hubert Grupa

Bramka meczu - Arkadiusz Kaniewski na 2-1

Wracając z Torunia do Inowrocławia po kilku rozmowach telefonicznych miałem fatalny humor. Wszelki znaki mówiły, że na rewanż z oponkami pojedzie czterech mrocznych elfów :/. W Inie Kituch wspomniał, że może zrobi niespodziankę i jednak się pojawi, czyli być może jednak będzie skład.
Wchodząc na halę już Kruszwica, byłem z Romkiem i Kamilem, Romciu zobaczył, że na parking wjeżdża Lampi (miał być w górach, więc myślałem, że Romanowi coś na oczy padło ;)), na sali czekał już Adel a następnych minutach dotarło jeszcze dwóch panów K, czyli Kituch i Kaniol :). Od razu morda mi się uśmiechnęła. Koniec końców było nas siedmiu i zamiast starać się uniknąć najwyższej porażki w sezonie, mogliśmy powalczyć o punkty. Pierwsza połowa była nudna, pod bramkami nic się nie działo. Obraz ten wynik z bardzo ostrożnej gry obu ekip, w końcu w pierwszym meczu o wyniku zadecydowała jedna bramka. Wyciągnęliśmy z tamtego pojedynku wnioski i dość wysoko ustawiliśmy zasieki, liczenie, że znów uratują nas słupki i poprzeczki to byłoby troszkę duże ryzyko. Nie wiem czy w pierwszych piętnastu minutach bramkarze zaliczyli choć po jednej interwencji. Za to druga połowa była już zdecydowanie ciekawsza. Zaczęły pojawiać się luki w obu defensywach więc i pod bramkami temperatura wzrastała. Kilkakrotnie oponki mogły otworzyć wynik, ale ich strzały były skutecznie blokowane, albo pudłowali. W końcu jednak przy bodajże trzeciej próbie jeden na jednego udało im się zdobyć gola. Piłkę wpakował napastnik na raty, tzn. najpierw trafił w słupek a następnie dobił już na pustą bramkę. Po chwili powinniśmy przegrywać 0:2, ale jeden z rywali zaliczył pudło niczym Żyro w czwartek ;). Drowy czekały na swoje okazje z kontry i pomimo niekorzystnego wyniku i nie ruszyliśmy do ataku. To było kapitalne posunięcie, ponieważ nasi przeciwnicy coraz śmielej poczynali sobie z przodu, natomiast co raz mniej skoncentrowani byli w defensywie. Kiedy po odebraniu piłki Kituch ruszył do kontry i kapitalnie podał do Kaniola mieliśmy na tablicy wyników pojawił się remis :). Oponweks nadal grał jakby miał mecz pod kontrolą i na około pięć minut przed końcem spotkania po niefrasobliwej zabawie pod swoją bramką ponownie stracili najpierw piłkę a po chwili gola. A było to mniej więcej tak, Kituch przeciął podanie od bramkarza do obrońcy i wypuścił Kaniola sam na sam. Arek zachował się jak profesor i nie dał szans rywalowi 2:1. Do końca spotkania skutecznie się broniliśmy i zasłużenie zgarnęliśmy kolejne trzy punkty. W ostatniej sekundzie szansę na swojego gola miał jeszcze Adel, ale się nie udało. Wszyscy zagraliśmy dobry mecz i każdy zasłużył na pochwałę za swoją postawę, do tego panowie K. dorzucili swoje nieprzeciętne umiejętności i mamy zwycięstwo :). No to kończę, bo jeszcze trochę im nasłodzę to będą chcieli kasę za grę a przecież największą gwiazdą Drowów jestem ja :P i tym akcentem ukazującym moją skromność życzę wszystkim dobrej nocy ;).

Źródło: drowy.blogspot.com

Strzelno 10 - 4 Gocanówko (4 - 2)
Tobiasz Czyściecki 4, Mateusz Adamczyk 2, Maciej Stube 2, Łukasz Czyściecki 2 - Krystian Łukaszewski 2, Jacek Gołdyn, Marcin Kulpiński

Piłkarz meczu - Tobiasz Czyściecki, Mateusz Adamczyk

Pacio Pakość 8 - 0 Pilot Strzelno (3 - 0)
Hubert Grupa 6, Jarosław Łapiński, Bartłomiej Wieczorek

Piłkarz meczu - Hubert Grupa
Bramka meczu - Jarosław Łapiński na 2-0

Trans Kruszwica 3 - 7 Racice (1 - 5)
Kamil Adamski 3 - Jacek Zalesiak 3, Dawid Żurawski 2, Roman Dunisławski, Piotr Wójciak

Piłkarz meczu - Jacek Zalesiak, Dawid Żurawski, Kamil Adamski
Bramka meczu - Kamil Adamski na 2-5

Metal Dom 4 - 6 NKA Zagople (0 - 0)
Artur Zaborowski, Adam Rychłowski, Maciej Kowalski, Łukasz Czarnecki - Maciej Przydatek 2, Piotr Kaczmarzewski 2, Dawid Białkowski, Łukasz Kornacki

Piłkarz meczu - Maciej Przydatek, Piotr Kaczmarzewski, Hubert Kapeliński
Bramka meczu - Maciej Przydatek na 1-0 i Artur Zaborowski na 1-1

ECS Cable Protection 4 - 2 Japaks (1 - 1)
Marcin Burdziński 2, Damian Cięgotura, Przemysław Dybicz - Robert Ciećka, Jarosław Zawada

Podane terminy są nieodwołalne.

Dzisiejsza 17 kolejka była napewno jedną z ciekawszych w tej edycji. Najpierw w zaległym meczu bardzo radosną piłkę halową obejrzelismy w wykonaniu zawodników z Pakości i Strzelna. Strzelno po 5 minutach prowadziło już 2-0 i wtedy w pakoskiej bramce Jarka Łapińskiego zamienił Jarek Dąbrowski i do przerwy zrobiło się 4-2 dla Pacio. W drugiej połowie Strzelno odrabia straty i mamy remis. Po chwili Hubert Grupa ponownie daje swoim kolegom prowadzenie, ale Maciej Stube szybko wyrównuje i jest 5-5. Dosłownie na sekundy przed końcem najlepszy gracz tego meczu weteran pakoszczan Rysiu Babiarz strzela swoją 3 bramkę i 3 punkty wędrują na konto Pacio. Drowiki w tym sezonie zdobyli już tyle punktów co w 3 ostatnich edycjach razem wziętych, a to przecież jeszcze nie koniec rozgrywek. Tym razem ofiarą mrocznych elfów padły oponki. Pierwsza wyrównana połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej na bramkę Tomka Jurkiewicza, Arek Kaniewski odpowiedział dwoma golami i teraz Drowy mają do Oponweksu tylko 2 punkty straty. Strzelno porażkę z Pakością odbiło sobie w meczu z Gocanówkiem. Tobiasz Czyściecki i Maciej Stube w obu dzisiejszych meczach zdobyli razem 10 goli po 5 każdy.
Plan Pacio na drugie spotkanie z Pilotem był taki, aby wygrać jak najwyżej i wyprowadzić Huberta Grupę, który miał teraz 3 gole mniej od Tobiasza na czoło klasyfikacji najlepszych snajperów ligi. Pakościanie wygrali 8-0, a Hubuch strzelił 6 bramek, a więc plan wykonany z nawiązką. Młynarze dobrze pamiętali jesienną męczarnię z kierowcami, dlatego teraz przystąpili do meczu bardziej skoncentrowani. Efekt widoczny był już do przerwy, bo Racice prowadziły 5-1. Chociaż Kamil Adamski dał się we znaki obrońcom Racic to jednak ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona. Najwięcej emocji czekało nas w dwóch ostatnich meczach soboty. Najpierw enka sprawiła wielką niespodziankę i pokonała faworyzowany Metal Dom. Metalowi rozpoczęli ten mecz jakby 3 punkty dopisali sobie już w szatni. Autobusowi już w pierwszych minutach stworzyli sobie dwie doskonałe okazje, ale brakowało skuteczności i wynik bezbramkowy utrzymał się do przerwy. Strzelanie rozpoczęło sie po zmianie stron. Worek z bramkami ładnym strzałem rozwiązał Maciej Przydatek. Chłopaki z enki nie cieszyli się zbyt długo, bo Artur Zaborowski uderzeniem z wolnego wyrównał stan meczu. Autobusowi byli jednak dzisiaj bardzo bojowo nastawieni i już po chwili ponownie Maciej Przydatek daje im prowadzenie. Metalowi atakowali chcąc szybko odrobić straty, ale robili to dzisiaj wyjątkowo nieporadnie i co chwilę groźne kontry wyprowadzali chłopaki z Zagopla. Na kilka minut przed końcem było już 5-2 dla Enki i było już raczej pewne, że metalowi tego meczu nawet nie zremisują. W ostatnim starciu tej soboty lider Ecs pokonał trzeci Japaks i umocnił się na czele tabeli. Paliwowi bez Marcina Grabarka i Dawida Jasińskiego wyglądali dzisiaj jak silnik bez turbodoładowania. Tylko pierwsza połowa w ich wykonaniu wyglądała całkiem obiecująco, bo Robert Ciećka celnie strzelił z wolnego i dopiero na 2 sekundy przed jej zakończeniem wyrównał Marcin Burdziński. W drugiej połowie nafciarze próbowali znowu objąć prowadzenie, ale to gracze eceesu po szybkich kontrach zdobyli 2 bramki. Jarek Zawada zdobył jeszcze kontaktowego gola, ale ostatnie słowo należało do lidera. Marcin Burdziński po raz drugi trafił do siatki i ustalił wynik meczu.

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Hubert Kapeliński, Maciej Przydatek, Ryszard Babiarz, Arkadiusz Kaniewski, Hubert Grupa
rez. Rafał Babik, Piotr Kaczmarzewski, Marcin Burdziński, Jacek Zalesiak, Tobiasz Czyściecki

Wasze Komentarze

0. 21.02.2015 20:46 [83.23.54.250] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0
CO JA PACZE ?
Trolejbusy wygrały ze złomiarzami? Na zwycięstwo petroleum nie liczyłem. Ps. Czy dzisiaj kogoś zapuszkowano na hali ? Albo ktoś wziął w zęby ? Czekam na relację.
Dzieje się

1. 21.02.2015 21:15 [89.230.129.66] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.111 Safari/537.36 OPR/27.0.1689.69
oj działo sie działo
Pierwsza sprawa a gdzie super skład Pacio :-P skoro wygrali jedną bramką ze Strzelnem??? druga sprawa : znakomity mecz NKA - jak dla mnie mecz kolejki:-P trzecia sprawa - paliwowym zabrakło paliwa, czwarta sprawa nikt nie dostał w zęby , a piata sprawa Marcina dalej nie ma.....:-(szkoda TYLKO jego rodziny ....
Autosan

2. 22.02.2015 09:50 [83.238.198.102] Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0
ECS ???
nie ma nagonki na chłopaków z Ecs-u??? niemożliwe...
to tylko piłka

ECS!!!
Nagonkę to wy zrobiliście na Grabara, bo gdyby zagrał to by wam Japaks dupę złoił. Prawdziwe kable i wtyki.
tajna policja

nka
jak enka złoiła dupę metalowi to i może złoić paliwowym
yyyy

NKA
NKA NKA NKA !!!! TAK trzymać . Świetny mecz!!!
myszka miki

6. 22.02.2015 16:24 [37.248.254.24] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.115 Safari/537.36
NKA
Tylko nie zróbcie kupy
kaczor donald

7. 22.02.2015 16:28 [83.238.198.102] Mozilla/5.0 (Linux; U; Android 4.0.3; pl-pl; Sensation_Z710e Build/IML74K) AppleWebKit/534.30 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/534.30
kaczor
Żal dupke ściska widzę ciotunio !
nka

kaczor
Kaczor???ten z PIS -u tu tez sie udziela??? NKA wygrala - wina TUSKA. Brawo NKA BRAWO - tak dalej :-* Świetnie gracie !!!