KRUSZWICKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
STRONA OFICJALNA
XI Edycja | Sezon 2014/2015

12 kolejka KLPH

ECS i Metal Dom solidarnie wygrały swoje mecze i nadal utrzymują bezpieczną przewagę nad grupą pościgową.

Trans Kruszwica 0 - 7 Strzelno (0 - 1)
Łukasz Czyściecki 2, Tobiasz Czyściecki 2, Radosław Pięta, Maciej Stube, Michał Woźniak

Piłkarz meczu - Tobiasz Czyściecki, Radosław Pięta
Bramka meczu - Radosław Pięta na 1-0

NKA Zagople 1 - 3 ECS Cable Protection (0 - 1)
Dawid Marciniak - Łukasz Woś, Mateusz Sibora, Przemysław Dybicz

Piłkarz meczu - Łukasz Woś, Marcin Burdziński
Bramka meczu - Łukasz Woś na 1-0 i Dawid Marciniak na 1-3

Gocanówko 3 - 4 Japaks (2 - 0)
Krystian Łukaszewski 2, Marcin Kulpiński - Marcin Grabarek 2, Robert Ciećka, Rafał Sobczak

Drowy 3 - 9 Metal Dom (2 - 4)
Krzysztof Śliwczyński 2, Arkadiusz Kaniewski - Artur Zaborowski 4, Andrzej Panfil 2, Waldemar Panifil, Marcin Ciesielski, Tomasz Majtczak

Piłkarz meczu - Artur Zaborowski, Andrzej Panfil
Bramka meczu - Marcin Ciesielski na 5-2

Ojciec Dyktator pisze:
Drowy po dobrym spotkaniu nie sprostały obrońcom tytułu mistrza KLPH i uległy 3:9. Pierwsze 4 minuty upłynęły dość spokojnie nie licząc sytuacji kiedy kiedy kapitalnym podaniem obsłużyłem zawodnika drużyny przeciwnej. Chyba tak go zaskoczyłem, że nie wykorzystał 100% okazji do otwarcia wyniku.
Po około czterech minutach w wydawało się nie groźnej sytuacji zdrzemnęła się nieco nasza defensywa i było 0:1. Jak wiadomo strata bramki, nawet w najgłupszy z możliwych sposobów, nie jest niczym nowym dla mrocznych elfów. Dlatego dalej graliśmy swoje i niespodziewanie a zarazem ku naszej i chyba wszystkich kibiców doprowadzamy do wyrównania. Niestety bardzo szybko po kolejnej drzemce tracimy gole nr 2 i 3. Do końca pierwszej połowy obie drużyny dokładają jeszcze po jednym trafieniu i mamy wynik 2:4. Drugie piętnaście minut to spokojna gra metalowych i momentami ułańskie szarże Drowów. W jednej nawet ja brałem udział i niestety skopałem sprawę :/. W odpowiedzi metalowi strzelają bramkę nr 5. Mroczne elfy jednak nie składają broni i po kapitalnej akcji strzelamy trzeciego gola. Do końca spotkania stworzyliśmy sobie jeszcze kilka niezłych okazji do podwyższenia naszej zdobyczy, ale albo bronił Boczek albo pudłowaliśmy. Z drogiej strony metalowi strzelili kolejne cztery bramki, ale ile jeszcze zmarnowali sytuacji to po prostu masakra. Szczególnie jedna była niesamowita, kiedy ponownie podałem do najbliższego rywala, ten zgrał do swojego kolegi, który mając jakieś dwa metry do pustej bramki nie wiadomo na co czekał aż w końcu zjawił się Adel i uratował mnie przed wpisem w statystykach "spowodowanie utraty bramki" ;).
W ogóle muszę podziękować chłopakom bo harowali jak woły na cały boisku, zarówno w obronie jak i ataku. Bramki dla mrocznych elfów zdobywali: Kaniol 1 i Kituch 2. Piwo w szatni stawiał: Adel ;), który dziś obchodzi 39 urodziny. STO LAT!!!

Źródło: drowy.blogspot.com

W rozpoczynającym dzisiejszą kolejkę spotkaniu Tobiasz Czyściecki i spółka tylko w pierwszej części gry mieli pewne kłopoty ze sforsowaniem obrony kierowców z Transu. Worek z bramkami rozwiązał się po ładnym uderzeniu Radka Pięty, a po zmianie stron poszło już gładko. Tobiasz dzięki 2 strzelonym bramkom wyszedł na czoło klasyfkacji najlepszych snajperów ligi. Ci, którzy liczyli na niespodziankę w meczu Eceesu z Enką srodze się zawiedli. Osłabione brakiem kilku swoich graczy kabelki zagrali bardzo mądrze i skutecznie wypunktowali młodzież z Zagopla. Chłopaki z Enki dużo biegali i strzelali jednak w ich atakach było dużo chaosu. W pierwszej połowie piękną akcję całego zespołu skutecznie wykończył Łukasz Woś, a po zmianie stron po bramkach Sibory i Dybicza lider prowadził już 3-0. Bramkę na otarcie łez zdobył Dawid Marciniak, ale na więcej kabelki nie pozwolili. Paliwowi wrócili dzisiaj z dalekiej podróży jak mawiał kiedyś Jan Ciszewski. W meczu z Gocanówkiem nafciarze byli wyjątkowo nieporadni, za to ich rywale rozsądnie się bronili, a mając z przodu szybkich napastników wyprowadzali groźne kontry. Najpierw rzadko spotykanym strzałem popisuje się Marcin Kulpiński, a po kilku minutach błąd obrony wykorzystuje Krystian Łukaszewski i zaczyna się zgoła sensacyjnie. Ataki Japaksu były anemiczne, a jak już stworzyli klarowną sytuację to świetnie bronił Łukasz Kołkowski i na tablicy mieliśmy do przerwy 2-0 dla Gocanówka. Chwilę po zmianie stron najlepszy z paliwowych Marcin Grabarek strzela kontaktowego gola, ale po minucie odpowiada Krystian Łukaszewski i jest 3-1. Na 8 minut przed końcem zabrakło już chyba trochę sił i koncentracji w ekipie fioletowych i nafciarze zdołali strzelić 3 gole, które dały im minimalną wygraną. Racice nie najlepiej zaczęli mecz z pilotami i Piotrek Foremski dał im prowadzenie. Do wyrównania doprowadził ładnym strzałem z rzutu wolnego Dawid Żurawski piloci mieli do tej bramki nieuzasadnione pretensje, bo rzut wolny i karny musi być wykonany nawet po syrenie oznaczającej przerwę bądź koniec meczu. Druga połowa należała już zdecydowanie do młynarzy i 3 krotnie Mikołaj Dyrda oraz ponownie Dawid Żurawski dali swojej drużynie pewne 3 punkty. Pakoscy gracze po raz kolejny pokazali, że mobilizują się tylko na "ważniejsze" mecze. Dzisiaj przyjechali w bardzo okrojonym składzie i przed Oponweksem stworzyła się nieoczekiwana szansa na zdobycie kompletu punktów. Tak też się stało, bo wygrali 3-0, ale i tak bohaterem w ich drużynie został Piotrek Lewandowski, który bronił dzisiaj jak natchniony i był przeszkodą nie do przejścia dla pakoskich graczy. Mecz metalowych z drowikami miał swojego wielkiego faworyta, ale mroczne elfy do stanu 3-5 stawiały śrubkom zacięty opór. Dopiero po 6 golu, którego zdobył najlepszy zawodnik meczu Artur Zaborowski, mroczne elfy zaczęły bardziej myśleć o urodzinach swojego kolegi niż o odrabianiu strat. Najważniejsze, że po meczu wszyscy byli zadowoleni.

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Piotr Lewandowski, Łukasz Woś, Marcin Grabarek, Dawid Żurawski, Artur Zaborowski
rez. Łukasz Kołkowski, Radosław Pięta, Marcin Ruta, Mikołaj Dyrda, Krystian Łukaszewski

Wasze Komentarze

0. 18.01.2015 14:18 [89.230.157.223] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.99 Safari/537.36
)))
co do 12 kolejki klph nie było żadnej niespodzianki chociaż emocji w niektórych meczach nie brakowało.Na pierwszy plan wysuwa sie mecz pomiędzy Gocanówkiem a Japaksem trzymający w napięciu do ostatniej minuty meczu,w którym wygrała drużyna z większym doświadczeniem no i lepszą kadrą (chociaż dużo nie brakowało trochę szczęścia mieli paliwowi no ale z przekroju całego meczu mieli więcej sytuacji utrzymywali się dłużej przy piłce).Ale to co zrobił popularny Cieka tzw.CR 12)) moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych zawodników naszej ligi ,większość chyba to widziała po odebraniu piłki ruszył w kierunku bramki praktycznie sam na sam z bramkarzem nawet tam było jeszcze dwóch zawodników Jpaksu przed bramą Gocanówka wybił piłkę po za boisko ,zauważył kontuzjowanego zawodnika Gocanówka zachowanie Fair play wielki szacun i duze brawa CR 12;):)
KAMA;)

1. 18.01.2015 19:00 [37.248.255.148] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; Trident/7.0; rv:11.0) like Gecko
szacun Gocanówko
Wielkie brawa dla Kołka i całej ekipy Gocanówka za postawe w meczu z Japaksem
BEBO

2. 19.01.2015 12:40 [83.16.205.242] Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0
RELACJA
Przepraszam za przerwę w działaniu strony oraz opóźnienie w aktualizacji relacji. Sytuacja spowodowana była awarią łącza internetowego na którym stoi nasz serwer. Awarię właśnie usunięto. Relacja Tomka niebawem.
Administrator

3. 19.01.2015 15:21 [79.186.103.137] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0
Fair-Play
Tak, wielki szacun dla Roberta Ciećki. Jednak w tym miejscu chciałbym wspomnieć o całkowicie odmiennej sytuacji. Chodzi o zachowanie gracza eNKI - Mirosława Orczyka, któremu to prawdopodobnie anaboliki już mózg wypaliły. Wszyscy widzieli jak zaatakował kolegę z boiska. Cóż za agresja i chamstwo! Taki osobnik nie powinien występować w tej lidze, bo stwarza zagrożenie dla innych i psuje dobrą atmosferę.
antyHAM

4. 19.01.2015 17:34 [89.230.231.45] Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 10.0; Windows Phone 8.0; Trident/6.0; IEMobile/10.0; ARM; Touch; NOKIA; Lumia 520)
że co?
Chyba przesadzasz i ubliżasz Mirkowi? Na boisku jak to na boisku, różnie bywa....wiadomo. Wydaje mi się ze to jego pierwszy taki wybryk i mysle ze po meczu przemyślał to i wyciągnął odpowiednie wnioski. Na pewno takie zachowanie nie jest mile widziane ale cóż zdarza sie. Nerwy,emocje itp. Jezeli grasz w pilke to znasz to doskonale
Ken

że jajco!
Jak nie potrafi opanować emocji to niech idzie na ring się boksować!
j.w.

oj tam ze jajco
Przypomnij sobie zachowanie innego Pana z KLPH, ten to dopiero powinien pójść na ring.
Ken

dobre
kiedy nka gra ze śrubkami? może wtedy razem ze sobą się trochę poboksują! będzie zabawa!
j.w.

zachowanie
witam a co do zachowania kolegi Mirka uważam , że druzyna przeciwna sprowokowala zajście na początku przewracając go przy linii autowej i sedzia nic nie zrobił.Wiem , że panowie z esc tez ostatnio bardzo zle się zachowali w stosunku do Metal -dom -ubliżali im na trybunach - i co wy na to ? nie będę usprawiedliwiać do końca Mirka ale uważam , że jest bardzo ambitnym zawodnikiem i troszka za ostro wszedł w zawodnika -przeprosil w szatni .a co sterydow to kolega który pisze nie ma pojęcia- ten chłopak cwiczy już ponad20lat -rożne sporty i zapewne można się przekonać , że jest normalny i nie bierze sterydów.Znam go w miare dobrze i każdy ambitny zawodnik potrafi zrozumieć okoliczności tym badziej , że nigdy nie widziałem by kogos kopal po nogach jak to ma miejsce w przypadku niektórych zawodnikow na hali.wie zanim kolego cos napiszesz -zastanów się bo nie masz zielonego pojecia /
zawodnik

do zawodnik
To winny jest zawodnik ecs-u ? Czy może sędzia? Ogarnij swe myśli człowieku. Mirkowi po prostu puściły nerwy i tyle, każdemu sie moze zdarzyć.... Tobie tez!
Ken

zachowanie
nie będę go usprawiedliwiaj ale zawodnik który został przez niego popchniety nie uderzył go tylko ten zawodnik który już wcześniej ublizal druzynie Metal dom na trybunach.wiec co powiesz na to ?zle zrobil -za ostro wszedł ale ten zawodnik sprowokowal go pchnieciem i zapewne tak samo bys zrobil jak on-jeżeli bys miał wiesz o czym mowie-pozdrawiam
zachowanie

zachowanie
a już konczac nasza rozmowe z tego co wiem to potrafił się przyznać do niesportowego zachowanie i przeprosić zawodnika w szatni -a mało który potrafi przyznać się do tego.pozdrawiam