KRUSZWICKA LIGA PIŁKI HALOWEJ
STRONA OFICJALNA
XI Edycja | Sezon 2014/2015

11 kolejka KLPH

Dzisiejsza 11 kolejka zakończyła pierwszą rundę naszych ligowych zmagań. Największym wygranym tej soboty zostali zawodnicy Racic. W zaległym meczu po zaciętym boju młynarze zdobyli bardzo ważne 3 punkty z pakoskim Pacio, a potem już gładko rozprawili się z Gocanówkiem. Liderem na półmetku rozgrywek jest ECS. Tuż za kabelkami jak cień podążają mistrzowie z przed roku ekipa Metal Domu. Na 3 pozycję po dwóch dzisiejszych wygranych awansowały Racice.

Pacio Pakość 2 - 3 Racice (2 - 1)
Wojciech Królak, Jarosław Woźniak - Piotr Wójciak, Jacek Zalesiak, Łukasz Bondas

Piłkarz meczu - Łukasz Bondas, Sławomir Worek, Jarosław Woźniak
Bramka meczu - Jarosław Woźniak na 2-1i Jacek Zalesiak na 2-2

Japaks 2 - 1 Oponweks (0 - 0)
Marcin Grabarek, Robert Ciećka - Łukasz Becla

Piłkarz meczu - Marcin Grabarek, Robert Ciećka, Piotr Lewandowski
Bramka meczu - Robert Ciećka na 2-0

Pilot Strzelno 2 - 6 NKA Zagople (1 - 1)
Bartłomiej Wojciechowski, Piotr Foremski - Łukasz Kornacki 2, Dawid Marciniak 2, Piotr Kaczmarzewski, Dawid Białkowski

Piłkarz meczu - Dawid Marciniak, Łukasz Kornacki
Bramka meczu - Dawid Białkowski na 2-1

Racice 6 - 1 Gocanówko (2 - 0)
Roman Dunisławski 2, Dawid Żurawski 2, Jacek Zalesiak, Piotr Wójciak - Mirosław Gołdyn

Piłkarz meczu - Roman Dunisławski, Dawid Żurawski
Bramka meczu - Roman Dunisławski na 2-0, Mirosław Gołdyn na 1-3 i Dawid Żurawski na 6-1

Pacio Pakość 7 - 3 Drowy (4 - 3)
Ryszard Babiarz 2, Jarosław Woźniak 2, Wojciech Królak 2, Jarosław Łapiński - Krzysztof Śliwczyński, Łukasz Kiedzik, Arkadiusz Kaniewski

Piłkarz meczu - Ryszard Babiarz
Bramka meczu - Jarosław Woźniak na 3-2

Drowy po zaciętej walce uległy faworytowi Pacio 3:7 w 11 kolejce KLPH. Pierwsze 12 minut było kapitalne w wykonaniu mrocznych elfów. Niestety ostatnie 3 minuty pierwszej połowie zaważyły na końcowym wyniku.Zaczęliśmy spotkanie bardzo rozsądnie, skutecznie się broniliśmy i od czasu do czasu próbowaliśmy "ukłuć" rywala. Kilkukrotnie byliśmy bardzo bliscy otwarcia i w końcu się udało. Pierwszy raz około 6 minuty Kituchowi a drugi Kiedziolowi nie całe trzy minuty później. Nie wiem, który gol sprawił, że przeciwnik się wkurzył, ale bardzo nas pokarał. Przy stanie 2:0 zmienili zawodnika na bramce i miało to duże znaczenia dla późniejszych wydarzeń. Wszystko co wypracowaliśmy przez 12 minut, czyli kapitalną obronę oraz dwie bramki strzelone straciliśmy w trzy minuty. To był koszmar, na przerwę schodziliśmy przegrywając. W drugiej połowie Pacio kontrolowało już spotkanie, choć gdybyśmy wykorzystali przynajmniej połowę stworzonych sytuacji to nie wiem czy zdobyliśmy chociaż punktu. Oczywiście nie mieliśmy już nic do stracenia i zagraliśmy bardziej ofensywnie. Efektem były okazje dla obu zespołów, przy czym nasz przeciwnik był skuteczniejszy. Dla Drowów bramkę na 3:4 zdobył Kaniol, ale później już nie potrafiliśmy już pokonać bramkarza Pacio. Przeciwnik z kolei kilka razy znalazł drogę do naszej bramki i stąd różnica aż czterech goli. Za tydzień rozpoczyna się runda rewanżowa więc będziemy szukać punktów w meczu z Metal Domem :)
Źródło: drowy.blogspot.com

ECS Cable Protection 11 - 1 Trans Kruszwica (6 - 0)
Sebastian Walczak 4, Marcin Burdziński 3, Mateusz Sibora 2, Przemysław Dybicz - Karol Krzesiński

Piłkarz meczu - Sebastian Walczak, Marcin Burdziński
Bramka meczu - Marcin Burdziński na 1-0

Metal Dom 7 - 2 Strzelno (1 - 2)
Artur Zaborowski 3, Waldemar Panifil 2, Tomasz Majtczak, Maciej Kowalski - Mateusz Rzekanowski, Łukasz Czyściecki

Piłkarz meczu - Artur Zaborowski
Bramka meczu - Tomasz Majtczak na 5-2 i Artur Zaborowski na 7-2

W drużynie z Pakości zabrakło dzisiaj kilku czołowych graczy (Nadolski, Stefański, Mazurek, Grupa), ale i tak to oni byli faworytem w zaległym meczu z Racicami. Wszystko zaczęło się po ich myśli, bo pierwsi zdobyli gola, a na przerwę schodzili prowadząc 2-1. W drugiej połowie cały czas kontrolowali grę i nic nie wskazywało na to, że mogą tego meczu nie wygrać. Na trzy minuty przed końcem ich obrona zaspała po raz pierwszy co sprytnie wykorzystał Jacek Zalesiak i było 2-2. Pakościanie jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po tym ciosie i za chwilę po szybkiej kontrze Łukasz Bondas zapewnił młynarzom 3 jakże cenne punkty. Zawodnicy Oponweksu przystąpili do meczu z Japaksem bardzo zmotywowani co można było zauważyć już podczas rozgrzewki. W pierwszej części gry więcej strzałów na bramkę oddali paliwowi, ale obijali słupki i poprzeczkę, albo świetnie bronił Piotrek Lewandowski. Oponiarze wyprowadzali groźne kontry, ale Adam Kropski też nie dał się zaskoczyć i ta połowa kończy się wynikiem bezbramkowym. Worek z bramkami otworzył dopiero po solowej akcji Marcin Grabarek. Paliwowi poszli za ciosem, a ich najlepszy snajper Robert Ciećka popisał się ładnym trafieniem w samo okienko i podwyższył na 2-0. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Łukasz Becla, ale Japaks dowiózł 3 punkty do końcowej syreny. W pozostałych meczach faworyci wygrywali dość pewnie. Enka tylko w pierwszych 15 minutach męczyła się z pilotami (1-1), ale druga połowa to już wyraźna dominacja chłopaków z Zagopla, którą zapoczątkował znakomitym strzałem Dawid Białkowski. Racice podbudowani wygraną z Pacio nie dali wiekszych szans graczom z Gocanówka i zgarnęli dzisiaj aż 6 oczek. Pacio po bolesnej porażce z Racicami jeszcze przez parę minut meczu z Drowami nie mogło dojść do siebie i przegrywało 0-2. Potem jednak sprawy w swoje ręce wziął najbardziej doświadczony Rysiu Babiarz i to dzięki niemu jeszcze do przerwy było 4-2 dla pakoszczan. Ostatecznie skończyło się 7-3, ale i tak pakoscy gracze wychodzili z hali z opuszczonymi głowami. W kolejnym spotkaniu ECS rozgromił najsłabszą drużynę naszej ligi kruszwicki Trans i utrzymał się na pozycji lidera po pierwszej rundzie. Sebastian Walczak i Marcin Burdziński byli dzisiaj nieuchwytni dla kierowców. W ostatnim meczu Strzelno dość nieoczekiwanie prowadziło z metalowymi do przerwy 2-1, ale druga połowa należała już zdecydowanie do śrubek, których do wygranej poprowadził najlepszy w ich szeregach Artur Zaborowski.

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Sławomir Worek, Dawid Białkowski, Marcin Grabarek, Artur Zaborowski, Sebastian Walczak
rez. Piotr Lewandowski, Ryszard Babiarz, Łukasz Bondas, Robert Ciećka, Marcin Burdziński

PIŁKARZ KOLEJKI
Artur Zaborowski i Sebastian Walczak

BRAMKA KOLEJKI
Dawid Białkowski

MECZ KOLEJKI
Racice - Pacio 3-2 i Japaks - Oponweks 2-1

Już za tydzień rozpoczynamy rundę rewanżową i otwieramy okienko transferowe, które potrwa do końca stycznia. Przypomnę tylko, że każda z drużyn może mieć w swoim składzie maksymalnie 15 zawodników.

Wasze Komentarze

0. 11.01.2015 14:58 [89.230.131.59] Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0
metal dom
dlaczego sędziowie nie gwizdnęli ręki po której wpadła bramka na 3 do 2 dla śrubek wszyscy to widzieli tylko nie oni dziwne.
obserwator

1. 11.01.2015 15:03 [37.248.254.203] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36
hi hi hi
Nie gwizdneli bo nie grał Cieasiela, a oni tylko jego się boją bo ma zawsze groźną minę
ken

2. 12.01.2015 15:33 [212.106.4.148] Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36
racice-pacio
Tomek twoje opisy są coraz bardzie żenujące. W twoim mniemaniu Racice albo mają szczęście albo nie dojechali zawodnicy z innej drużyny. A jak nazwiesz mecz gdzie Racice-Japaks też nie mieli składu bo było 11-2 !! (przepraszam nie było Kropsa )to był znaczący zawodnik w drużynie Japaks. Tabela i tylko tabela mówi prawdę , Tomek życzę tobie w nowym roku bardziej obiektywnych opisów !?
racice

3. 12.01.2015 20:05 [83.21.203.139] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0
Racice
Z tego co pamiętam, w meczu Racice-Japaks paliwowi grali tylko w czwórkę, bo już na początku nie mieli nikogo na zmianę a potem jak Krops zszedł to już wiemy co było. Tak, w tamtym meczu to był bardzo znaczący zawodnik w tej drużynie. Nie rozumiem waszych pretensji co do tej kolejki, wygraliście mecz i koniec. Co wam znowu nie pasuje? W moim i nie tylko moim mniemaniu uważam, że Racice w tej edycji rzeczywiście mają więcej szczęścia jak rozumu!!! O braku rozumu świadczy właśnie post powyżej^^^
liga

rewanż
PEPIS przyjdzie rewanż to swoje mądrości pokażesz na boisku
kompania węglowa z RACIC

racice
mowiac szczerze to racice maja naprawde duzo szczescia w tych swoich meczach. mysle ze po drugiej rundzie znajda sie w drugiej szostce.
kibic

racice
racice japaks - wygrali bo grali na 4 racice nka - szczesliwy remis racice trans - no to to juz bylo naprawde szczescie, conajmniej 6 7 punktow z nikad
kibic

liga
co za nudy no nie ma żadnej afery dawać chłopaki wymyślcie coś
anonimowy

Obserwator
Jak Obserwator się nudzi to sam podrzuci jakiś temat, np. kto ukradł peta z parapeta ? Mam; Dyrektor JZ był raczej przychylny piłkarzom halowym czy nowe władze też będą wspierały rozwój piłki halowej w gminie? Ktoś wie?
Demaskator

Hala
a kto teraz będzie rządził halą?
ARM20

10. 14.01.2015 16:04 [79.184.185.176] Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; Trident/7.0; MAARJS; rv:11.0) like Gecko