STRONA OFICJALNA
X Edycja | Sezon 2013/2014

10 kolejka KLPH

FOTORELACJA

Po dwutygodniowej przerwie ruszyła kruszwicka halówka. W inauguracyjnej kolejce 2014 roku padła rekordowa ilość 73 goli. Najwięcej zdobyto ich w meczu na szczycie pomiędzy Pacio i Metal Domem. Ten niesamowity mecz w opinii chyba wszystkich obserwatorów był najlepszym widowiskiem w historii naszych 10 letnich zmagań i tylko szkoda, że nie został uwieczniony jakimś nagraniem.

Gocanówko 5 - 10 Strzelno
Łukasz Krzemiński 2, Roman Sikorski, Damian Kowalik, Jacek Gołdyn - Tobiasz Czyściecki 4, Maciej Stube 2, Piotr Foremski 2, Mateusz Adamczyk

STRZELNO - Maciej Rodak, Mateusz Adamczyk, Maciej Stube, Tobiasz Czyściecki, Piotr Foremski,

GOCANÓWKO - Adam Stanecki, Jacek Gołdyn, Roman Sikorski, Łukasz Krzemiński, Mirosław Gołdyn, Damian Kowalik, Piotr Szczepaniak, Piotr Fabiański

Chłopaki ze Strzelna po niezbyt udanym początku rozgrywek teraz idą jak burza i wciąż pną się w górę tabeli. Wygrana z Gocanówkiem dała im awans już na trzecią pozycję, a Tobiasz Czyściecki umocnił się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców.

Piłkarz meczu - Tobiasz Czyściecki i Piotr Foremski
Bramka meczu - Jacek Gołdyn na 5-7

RPC Bebo 2 - 3 Racice
Michał Kropkowski, Waldemar Kowalewski - Jacek Zalesiak, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz, Piotr Wójciak

RACICE - Paweł Borczak, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz, Roman Dunisławski, Piotr Wójciak, Mikołaj Dyrda, Miłosz Talaska, Jacek Zalesiak, Marcin Wójciak

RPC BEBO - Marcin Śmigielski, Mariusz Kaźmierski, Mariusz Bonek, Waldemar Kowalewski, Michał Kropkowski, Tomasz Jurkiewicz, Jacek Kruszczyński, Marcin Kulpiński, Dariusz Bajer

Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej odsłonie do ataku ruszyło Bebo i objęło prowadzenie 2-0. W tym okresie podopieczni Adama Pizonia spisywali się dużo lepiej i wydawało się, że przełamią wreszcie fatalna serię 4 porażek z rzędu. Nic z tego jednak nie wyszło, bo po kontaktowej bramce Jacka Zalesiaka do głosu doszli młynarze i jeszcze dwukrotnie pokonali Marcina Śmigielskiego.

Piłkarz meczu - Bartłomiej Dzwoniarkiewicz, Paweł Borczak i Waldemar Kowalewski
Bramka meczu - Piotr Wójciak na 3-2

NKA Kruszwica 6 - 3 Pierwsze Tłoczenie
Łukasz Kornacki 2, Bartosz Budynek 2, Dawid Białkowski, Kamil Major - Łukasz Bondas, Daniel Becla, Dawid Marciniak

NKA - Hubert Kapeliński, Piotr Kaczmarzewski, Dawid Białkowski, Łukasz Kornacki, Michał Krawczykowski, Bartosz Budynek, Kamil Major, Robert Rubacha

TŁOCZENIE - Robert Konieczyński, Zygmunt Bukowiecki, Michał Kawalerski, Łukasz Bondas, Dawid Żurawski, Łukasz Becla, Tomasz Urbanek, Daniel Becla, Arkadiusz Czajka, Dawid Marciniak, Bartłomiej Kowalski

Dużo lepiej weszli w ten mecz chłopaki z Enki i już do przerwy prowadzili 3-0. Po zmianie stron spotkanie nabrało rumieńców, bo oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Młodzież z Zagopla cały czas kontrolowała tę wymianę i wygrała jak najbardziej zasłużenie.

Piłkarz meczu - Łukasz Kornacki i Dawid Białkowski
Bramka meczu - Dawid Białkowski na 4-0 i Daniel Becla na 2-5

Drowy 1 - 13 ECS
Łukasz Rosiński-Bąkowski - Maciej Tyczyński 5, Mateusz Sibora 4, Łukasz Woś, Patryk Walczak, Maciej Skowroński, Przemysław Dybicz

ECS - Rafał Babik, Łukasz Woś, Maciej Skowroński, Maciej Tyczyński, Mateusz Sibora, Patryk Walczak, Przemysław Dybicz

DROWY - Łukasz Rosiński-Bąkowski, Roman Kaczmarek, Krzysztof Popławski, Mariusz Sobociński, Marek Adelski

Zawodnicy z mątewskiej firmy zrobili sobie trening strzelecki przed czekającym ich za tydzień bardzo ważnym dla układu tabeli meczem ze Strzelnem. Niezłą skutecznością popisali się zwłaszcza Maciej Tyczyński i Mateusz Sibora, którzy po tym spotkaniu awansowali do czołówki najlepszych strzelców ligi. Honorową bramkę dla Drowików zdobył pięknym uderzeniem ojciec dyktator Łukasz, który po raz pierwszy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Piłkarz meczu - Maciej Tyczyński i Mateusz Sibora
Bramka meczu - Łukasz Rosiński-Bąkowski na 1-10

Metal-Dom 9 - 10 Pacio Pakość
Maciej Kowalski 2, Maciej Hanczewski 2, Marcin Ciesielski, Waldemar Panfil, Andrzej Panfil, Łukasz Czarnecki, Adam Rychłowski - Maciej Mazurek 4, Michał Nadolski 3, Hubert Grupa 2, Bartosz Babiarz

PACIO - Ryszard Babiarz, Michał Nadolski, Maciej Mazurek, Bartosz Babiarz, Jarosław Łapiński, Hubert Grupa, Mateusz Paciorek

METAL DOM - Marcin Ciesielski, Tomasz Kwaśniewski, Tomasz Majtczak, Maciej Hanczewski, Waldemar Panfil, Maciej Kowalski, Jarosław Marek, Andrzej Panfil, Łukasz Czarnecki, Adam Rychłowski

Co tu dużo pisać. Był to najlepszy mecz w historii kruszwickiej halówki, która liczy już 10 lat. Jak już wspomniałem na poczatku, wielka szkoda, że nie został sfilmowany, bo byłby wspaniałą reklamą KLPH. Przytoczę tylko w skrócie jak zmieniały się nastroje w tym arcyciekawym spotkaniu. Najpierw 1-0 dla Metalowych po pięknym uderzeniu Marcina Ciesielskiego. Potem zdecydowqana dominacja Pacio i 4 bramki tego zespołu z których szczególnej urody było trafienie Michała Nadolskiego i jest 4-1 dla Pakościan. Potem niesamowity napór ze strony Metal Domu, po którym Boczek i spółka jeszcze do przerwy obejmują prowadzenie 5-4. Ładną bramkę strzelił zwłaszcza Waldek Panfil na 3-4. Po przerwie nie ustają ataki Metalowych i mamy już 8-4, a po 2 minutach jest już 9-5. Wszystkim kibicom wydawało się, że Pacio jest już na kolanach, ale do końca meczu pozostało jeszcze nieco ponad 7 minut. Wtedy właśnie dokonało się to co wydawało się już niemożliwe. Pacio gra naprawdę koncertowo i zdobywa 5 bramek z rzędu nie tracąc juz żadnej, a bohaterem tego zespołu zostaje Maciej Mazurek, który wykorzystuje błąd Marcina Ciesielskiego i uderzeniem z pod własnej bramki zdobywa swojego 4 gola i ustala wynik meczu na 10-9.

Piłkarz meczu - Maciej Mazurek, Michał Nadolski i Maciej Kowalski, Waldemar Panfil
Bramki meczu - Marcin Ciesielski na 0-1, Michał Nadolski na 4-1, W aldemar Panfil na 3-4 i Maciej Mazurek na 10-9

Szarlej 5 - 6 SP Japaks
Robert Ciećka 2, Mirosław Kropski, Adam Kropski, Przemysław Śliwczyński - Jarosław Dąbrowski 4, Artur Zaborowski, Andrzej Piekański

JAPAKS - Dariusz Dumała, Andrzej Piekański, Artur Zaborowski, Jarosław Dąbrowski, Arkadiusz Kaźmierczak, Wojciech Królak, Marcin Kozłowski

SZARLEJ - Tomasz Lewandowski, Damian Butt, Mirosław Kropski, Grzegorz Gołdyn, Robert Ciećka, Marcin Grabarek, Adam Kropski, Sławomir Boniecki, Przemysław Śliwczyński

Ten mecz miałby zupełnie inny przebieg gdyby nie to, że grałem w nim bardzo świątecznie i jak święty Mikołaj rozdawałem prezenty. Przynajmniej trzy bramki, które zdobyli Paliwowi to moje asysty. Byłem obok Jarka Dąbrowskiego najlepszym graczem Szejków. Koledzy żartowali po meczu, że chyba miałem jakąś promocję na stacji paliw Japaks w tym tygodniu, bo gdyby nie moje asysty to ten mecz można by było spokojnie wygrać.

Piłkarz meczu - Jarosław Dąbrowski
Bramka meczu - Jarosław Dąbrowski na 2-0

Komentarze do tej kolejki pod relacją Ojca Dyktatora - KLIKNIJ TUTAJ

Dzisiejsze zawody prowadzili Grzegorz Remiasz i Sławomir Woźnica, a spikerem był niezawodny jak zwykle Adam Winiarczyk

NAJLEPSZA 5 KOLEJKI
Paweł Borczak, Michał Nadolski, Jarosław Dąbrowski, Maciej Mazurek, Maciej Kowalski rez. Hubert Kapeliński, Waldemar Panfil, Maciej Tyczyński, Tobiasz Czyściecki, Łukasz Kornacki

WYDARZENIE KOLEJKI
Mecz Pacio z Metal Domem to było nie tylko wydarzenie tej kolejki, ale także wydarzenie całej 10 letniej historii naszej ligi. Nic dodać nic ująć.